Pomem Parkur Deneyimleri ve İpuçları

Pomem Parkur Deneyimleri ve İpuçları

 

Polis alımının en zorlu süreçlerinden bir tanesi de parkurdur. Parkur da bir çok aday elenmekte ve verilen emekler heba olmaktadır. Pomem parkurunda önemli olan husus kondisyon ve çevikliktir. Parkura hazırlanan adaylar önceden hazırlık yapmalılar ve denemeden parkur sınavına girmemeliler. Yurdumuzun bir çok ilinde parkur çalışma alanları açılıyor. Başta İstanbul, Ankara, izmir, Bursa gibi bir çok büyük şehir de pomem parkuruna rastlarsınız. İlerleyen günler de parkurları sizlere sayfamız aracılığı ile de duyurmayı düşünüyoruz.

Gelelim parkur ipuçlarına, ilk baş etap da atlama tahtası yer almaktadır. O tahtadan sağlı sollu beş kere zıplarsınız. Zıplama esnasında belinizi de esnetirseniz daha hızlı bir zıplama gerçekleştirirsiniz.

İkinci etapta; Lastikler yer almaktadır. Lastiklerin içerisinden parmak ucunda koşarak geçmelisiniz. Ayak tabanınızı komple içerisine basarsanız lastiğe takılır ve düşersiniz. Düşme de size süre olarak kayıp olacaktır.

Üçüncü etapta; Ağırlıkları alarak koşarsınız, Ağırlıklar ile koşma yaparken ellerinizi vücudunuz ile birleştirmeniz ve salınımı azaltmanız faydalı olacaktır.

Dördüncü etapta; Sağlık toplarına değerek geçmelisiniz.

Beşinci etapta; Yerde minder yer almakta ve takla atmanız istenmektedir. Taklayı attıktan sonra kalkarken ayak bileklerinizden tutmalısınız. Daha önce bu taklayı denemelisiniz. İlk defa yapanlar da baş dönmesine sebebiyet verebilir.

Altıncı etapta; Slolom engeller arasından çarpmadan koşmalısınız. Slolom koşudan sonra engellerin üzerinden ve altından geçerek bitiş çizgisine ulaşırsınız. Saniyeler ile yarıştığınızı unutmayınız ve önceden hazırlıklı gelmeye özen gösteriniz. Ben sporcuyum, ben yaparım demek yerine önceden çalışmanız da fayda olduğunu öneririz. Bayan adaylar da parkur da saniyeler uzatılmıştır. 3 etapta taşınan ağırlıklar ise azdır.

  • Yazıyı Beğendin mi?  21

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*