Bayan Özel Harekat Alımı Ne Zaman

Bayan Özel Harekat Alımı Ne Zaman

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, erkekler kadar bayan adaylar da bu işe gönüllüler. Geçtiğimiz günler de bayanlardan yoğun talep gelmesi üzerine bu konu üzerinde bir hayli durulmuştur. Bayanların istekleri, yazılan dilekçeler netlik kazanmış ve bayan pöh alımlarının olacağı haberini sizlerle paylaşmak isterim. Aldığımız duyuma göre 800 kişi meslek içinden veya sivil kaynaktan alınması söz konusudur.

Sayılar tam net olmasa da İç işleri Bakanımız Süleyman Soylu da bu konuya meclis de değindi ve alımın gerçekleşeceği müjdesini verdi.

15 Temmuz da Özel Harekat Daire Başkanlığında görev yapan bayan komiser arkadaşlarımız da o hain saldırı da şehit olmuşlardır. Onların gençlere açtığı bu yolda binlerce bayan adayın başvurduğunu tahmin ediyoruz.

Bayanların Eğitimi Nasıl Olur?

Özel Harekatta bayan, erkek ayrımı olmadan erkek adayların aldığı Temel Özel Harekat Eğitimi kapsamına alınarak bayan adaylara da dört aylık bir Özel Harekat Eğitimi verilir. Alanında uzman hocaların önderliğinde alınan eğitimler faydalı ve kapsamlı olacaktır.

Önceden Bayan Pöh Alımı Nasıl Oluyordu

Önceden, yani geçtiğimiz yıllar da bayan Özel Harekat alımları meslek içinden belirli standartları yakalamış polis memurları içerisinden seçiliyordu. Sivil kaynaklı olarak alım yapıldığını duymadık ama ilerleyen günlerde alımı gerçekleşmesi muhtemeldir.

  • Yazıyı Beğendin mi?  16

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*