22. Dönem Pomem Alımı ve Süreci

22. Dönem Pomem Alımı ve Süreci

22. Dönem POMEM alım süreci başlamıştır. Toplamda on bin polis adayı alınacaktır. Bu alımda ağırlıklı lisans mezunu ve az sayıda ön lisans mezunu aday alımı gerçekleşecektir. Adaylar KPSS puanına göre alınacak. Aldıkları puan doğrultusunda ve polis akademisinin belirlediği taban puan sınırı ile müracaat edeceklerdir. Ön müracaatları gerçekleşen adaylar ön sağlık , spor parkuru ve sözlü mülakat gibi süreçlerden geçeceklerdir. 22. Döneme başvuracak adaylar polis akademisinin sitesinde sağlık yönetmeliğine ve parkur taban ve tavan puanlarını ilerleyen günlerde yayınlanınca öğrenebilirler. 22. Dönem POMEM’ e başvuran adaylara nacizane olarak spor testine iyi hazırlanmalarını önerir, parkuru hafife almamalarını ve öncesinde denemelerini tavsiye ederiz. 22.Dönem POMEM alımının akabinde 23. Dönem PÖH alımının da yakın bir zamanda açıklanması bizi şaşırtmaz. Gerek yurt içinde gerek yurt dışında olsun  polis ve PÖH’lere ihtiyaç vardır.

22. Dönem POMEM  için lisans mezunlarından 7.200 erkek, 800 bayan aday alımı, önlisans mezunlarından 1.800 erkek ve 200 bayan aday  olmak üzere toplam 10.000 polis öğrenci adayı alınacak.

Yaş sınırı konusu son zamanlarda tartışma konusu olmuştur. Tahminimizce lisans mezunlarından 29 yaşından gün almamış olmaları istenecektir.

Sağlık  konusunda özellikle gözün de miyop olan adayların lazer tedavisi olmaları ve iyileşme süreci olumlu olanların başvurmalarında bir engel teşkil etmemektedir.

Yüzünde ya da belirli yerlerinde jilet, kesik izi olanların ön sağlık sürecinden geçmeleri söz konusu değildir.

Sözlü mülakat da ise adaylar soğukkanlı olmalı ve kendini iyi ifade etmelidirler. Sizlere nacizane tavsiyem tarih konularına ve gündem de gelişen hadiselere göz atınız.

Parkur içinde sitemiz de ilerleyen günler de sizlere alıştırma yapacağınız yerler ve spor salonları hakkında da bilgi verilecektir.

 

  • Yazıyı Beğendin mi?  17

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*