2018 KPSS Sınavı sonrası 25 bin polis alımı

2018 yılı içerisinde 25 bin polis alımı olacağı Sayın bakanımız Süleyman Soylu tarafından bildirilmiştir. Bu alımlara ağırlık pomem alımı ve pmyo paem alımları eşlik edecektir. Yani bu sayı üç alım türü ile doldurulacaktır.  2018 KPSS sınavının açıklanmasının ardından 10 bin pomem alımı yapılacaktır. Alım şartları polis akademisinin sitesinde siz alım için gün sayan adaylara duyurulacaktır. Bizler de sizler için bu alımı bekliyor ve kriterleri sizlerle paylaşmak için gün sayıyoruz.

Pomem alımının yanı sıra PAEM alımı da yapılacaktır. Bu alım da KPSS sınavı puanı ile olacak büyük ihtimal ile 70 puan barajı olacaktır.

PMYO alımları ise Üniversite giriş sınavının açıklanması ile yayınlanacaktır. Üniversite giriş sınavı önümüzdeki günler de belli olacak ve alımlar yapılacaktır.

2018 KPSS puanının yanı sıra aday 2017 KPSS puanı ile de başvuru yapabilecektir. Puanının hangi yıl yüksekse o puan ile başvuru yapmanız da fayda olacaktır.

PMYO başvurusunda 26 yaşından küçük olmak baz alınacaktır. POMEM alımında ise 29 yaşından küçük olmak gerekmektedir. Alımlar da her sene olduğu gibi parkur sınavı da yer alacaktır.

  • Yazıyı Beğendin mi?  1

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*