2018 Bayan Pomem Alımı Şartları ve Alım Süreci

2018 Bayan Pomem Alımı Şartları ve Alım Süreci

Emniyet teşkilatının saha da çalışacak personele ihtiyaç olduğu kadar masa başında çalışacak personele de ihtiyacı vardır. 2018 yılında planlanan bayan alımı da planlanan polis alımının %10 kadar olacaktır. Bir çok soru ile karşılaşıyoruz, bayan alımları olacak mı, yunus bayan nasıl olurum şeklinde. Bayan pomem alımları ve pmyo alımları önümüzdeki günler de resmi sitesinden duyurulacaktır.

Kadın pomemler de alım süreci, KPSS den lisans türünden 60 ve üzeri puan alması aranmaktadır. Geçtiğimiz sene iki yıllık meslek yüksek okul mezunlarından da alım olmuş ve KPSS P93 puan türünden 70 ve üzeri alan bayan adayların ön başvuruları kabul edilmiştir. Ön başvuruları belirlenen kriterleri taşıyan adaylar için ön sağlık, spor parkuru ve sözlü mülakat süreçleri olacaktır. Ön sağlık da ; boy kilo ve emniyet personelinde aranması gereken ön sağlık yönetmelikleri uygulanacaktır. Renk körlüğü testi, vb süreçler de olacaktır. Ön sağlık sonrası adaylar Pomem parkuru dediğimiz parkura tabi olacaklardır. Parkur da yeterli görülen yani belirlenen saniye de başaran adaylar, sözlü mülakata alınacaklardır. Sözlü mülakat sonrası başarılı olan adayların okulları belli olur ve akabinde okulda sağlık raporları alınarak kesin kayıtları yapılır.

PMYO adaylarında da alım süreci Pomem alımlarına benzerlik göstermekle birlikte adaylardan lise mezunu şartı ve yaş kriterleri farklı olmaktadır. Lise mezunları adaylar Üniversite sınavından belirlenen puanı almaları durumunda başvuruda bulunabilirler. PMYO alım süreçleri genelde sene de bir kere olmak da ve Üniversite sınavının hemen akabinde gerçekleşmektedir. Kazanan öğrenciler Polis Meslek Yüksek Okullarında eğitim öğretime tabi tutulmaktadırlar. İki sene kadar bir eğitim programları olmaktadır.

  • Yazıyı Beğendin mi?  26

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*