19. dönem pöh ikinci kurs dönemi başlıyor

19. dönem pöh ikinci kurs dönemi başlıyor

19. dönem alımlarında 10.000 öğrenci ve yedek alımları yapılmıştı. Bunların 3000 civarında kursiyer 2017 aralık ayında mezun oldu. Boşalan okullara şubat döneminde yeni kursun açılması ile birlikte yedek adaylar yerleştirildi. 19 Şubat 2018 de altı aylık eğitim dönemleri başlayacaktır. Bu kurs sürecinin başlaması ile birlikte Polis Özel Harekat kursu veren okulların dolu olması ile birlikte yaz dönemine kadar alım yapılacağını düşünmüyoruz. Önümüzdeki Kamu Personeli Seçme Sınavından sonraki süreçte ağustos sonu eylül başı gibi Pöh alımı yapılacağını düşünüyoruz.

Özel Harekat Polislerine artan terör olaylarının akabinde çok ihtiyaç duyulmaktadır. Gerek yurt içinde gerek yurt dışında aktif görevler verilmektedir.

Yurt dışında Afrin ve Menbiçte de meskun mahalde görev alacakları konusu gündeme gelmekte. 1000 üzerinde Pöh’ün görevlendirildiği düşünülmektedir.

Jandarma Özel Harekat ve Polis Özel Harekat da görev alan deneyimli polisler, doğu da başarıları ile adından söz ettirmelerinin ardından, Afrin ve Menbiç te görev planlamaları yapılmıştır.

Kursiyerleri altı aylık süreçte, dağcılık, atış, bina operasyon, spor ve meskun mahal kapsamında geniş bir eğitim almaları düşünülmektedir. Eğitim alan ve mezun olan kursiyerler ülkemizin çeşitli illerinde göreve başlamaktadırlar. Doğu da ; Şırnak, Hakkari, Diyarbakır, Van başta olmak üzere bir çok il merkezine atamaları yapılacaktır.

Adaylardan doğu da mı başlarım, batıda mı gibi sorular gelmektedir. Bunun planlaması ihtiyaca göre yapacağınız tercih listesinde açıklanmakta ve başarı sıranıza göre boş kontenjanlara yerleştirilebilirsiniz.

  • Yazıyı Beğendin mi?  23

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*